  • EKMZ451VSN821MR60S
EKMZ451VSN821MR60S
advertisement
Manufacturer No:
EKMZ451VSN821MR60S
HK JDW NO:
856-EKMZ451VSN821MR60S
Description:
KMZ 820μF Capacitor ±20% Box Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 581
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKMZ451VSN821MR60S
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    820μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.56A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.661A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    2.461 62.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    KMZ
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%