  • EKZE160ETD471MH15D
EKZE160ETD471MH15D
advertisement
Manufacturer No:
EKZE160ETD471MH15D
HK JDW NO:
856-EKZE160ETD471MH15D
Description:
KZE 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 995mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 939
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKZE160ETD471MH15D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    KZE
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    995mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    56mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    497.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    995mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm