  • EKZE500ELL330MH07D
EKZE500ELL330MH07D
advertisement
Manufacturer No:
EKZE500ELL330MH07D
HK JDW NO:
856-EKZE500ELL330MH07D
Description:
KZE 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 380mA 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKZE500ELL330MH07D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    KZE
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    380mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    170mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    159.6mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    380mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm