  • EKZE630ELL330MF11D
EKZE630ELL330MF11D
advertisement
Manufacturer No:
EKZE630ELL330MF11D
HK JDW NO:
856-EKZE630ELL330MF11D
Description:
KZE 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 265mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 7884
Step5Bar-code shipping tag
EKZE630ELL330MF11D
    Radial, Can
  • Number of Pins
    11
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    KZE
  • Published
    1998
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    265mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    350mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    106mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    265mA @ 100kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm