  • EKZE800ELL151MK16S
EKZE800ELL151MK16S
advertisement
Manufacturer No:
EKZE800ELL151MK16S
HK JDW NO:
856-EKZE800ELL151MK16S
Description:
KZE 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 750mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKZE800ELL151MK16S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    KZE
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    750mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    110mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    300mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    750mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm