  • EKZM250ETD102MJ25S
EKZM250ETD102MJ25S
advertisement
Manufacturer No:
EKZM250ETD102MJ25S
HK JDW NO:
856-EKZM250ETD102MJ25S
Description:
KZM 1000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 2.25A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 553
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKZM250ETD102MJ25S
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    KZM
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1000μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.25A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    18mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.35A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.25A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm