  • EL1517IL-T13
EL1517IL-T13
advertisement
Manufacturer No:
EL1517IL-T13
HK JDW NO:
391-EL1517IL-T13
Package:
VQFN
Datasheet:
EL1517IL-T13
Description:
16 Terminations 16 Pin Receivers 2 Bits 2 Functions
Step5Bar-code shipping tag
EL1517IL-T13
    Select All
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Interface IC Type
    LINE DRIVER
  • Driver Number of Bits
    2
  • Interface Standard
    GENERAL PURPOSE
  • Length
    4mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    4mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    VQFN
  • Number of Pins
    16
  • Published
    2003
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    12V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    13V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V