  • EL8200IY-T13
EL8200IY-T13
advertisement
Manufacturer No:
EL8200IY-T13
HK JDW NO:
391-EL8200IY-T13
Package:
MSOP
Datasheet:
EL8200IY-T13
Description:
1 Channels 65mA per Channel 1.6μA Instrumentational OP Amps 10 Pins MSOP
Quantity:
In Stock : 14203
Step5Bar-code shipping tag
EL8200IY-T13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of Channels
    1
  • Number of Circuits
    2
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Slew Rate
    200 V/μs
  • Current - Input Bias
    1.6μA
  • Output Current per Channel
    65mA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    800μV
  • Bandwidth
    200000 kHz
  • Gain Bandwidth Product
    100MHz
  • -3db Bandwidth
    200MHz
  • Consumer IC Type
    VIDEO AMPLIFIER
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm