  • ELC-3GN8R2N
ELC-3GN8R2N
advertisement
Manufacturer No:
ELC-3GN8R2N
HK JDW NO:
590-ELC-3GN8R2N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELC-3GN8R2N
Step5Bar-code shipping tag
ELC-3GN8R2N
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    N
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.5mm
  • Current Rating
    540mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    410mOhm
  • Current
    430mA
  • Max DC Current
    540mA
  • Case/Size Code
  • Height
    1.5494mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm