  • ELG-150-36B
ELG-150-36B
advertisement
Manufacturer No:
ELG-150-36B
HK JDW NO:
495-ELG-150-36B
Package:
Datasheet:
ELG-150-36B
Description:
Quantity:
In Stock : 21
Step5Bar-code shipping tag
ELG-150-36B
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    ELG-150 (150W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx2.48W x 1.40 H 195.0mmx63.0mmx35.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    150W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC, RCM
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Voltage - Output
    18V~36V