  • ELG-150-C1400
ELG-150-C1400
advertisement
Manufacturer No:
ELG-150-C1400
HK JDW NO:
495-ELG-150-C1400
Package:
Datasheet:
ELG-150-C1400
Step5Bar-code shipping tag
ELG-150-C1400
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    ELG-150-C (150W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx2.48W x 1.40 H 195.0mmx63.0mmx35.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    150W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    54V~107V