  • ELG-200-12
ELG-200-12
advertisement
Manufacturer No:
ELG-200-12
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-ELG-200-12
Package:
Datasheet:
ELG-200-12
Description:
Quantity:
In Stock : 12
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELG-200-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    ELG-200 (200W)
  • Size / Dimension
    8.66Lx2.80W x 1.48 H 220.0mmx71.0mmx37.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    192W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC, RCM
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    16A
  • Voltage - Output
    12V