  • ELJ-LA470KF
ELJ-LA470KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-LA470KF
HK JDW NO:
590-ELJ-LA470KF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-LA470KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-LA470KF
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Series
    LA
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    165mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.3Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    300mA
  • Rated Current-Max
    0.165A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm