  • ELJ-PB330KF
ELJ-PB330KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PB330KF
HK JDW NO:
590-ELJ-PB330KF
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ELJ-PB330KF
Description:
Quantity:
In Stock : 8805
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PB330KF
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Series
    PB
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm