  • ELJ-RF22NJF
ELJ-RF22NJF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-RF22NJF
HK JDW NO:
590-ELJ-RF22NJF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ELJ-RF22NJF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-RF22NJF
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    RF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm