  • ELJ-SA220KF
ELJ-SA220KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-SA220KF
HK JDW NO:
590-ELJ-SA220KF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-SA220KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-SA220KF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Magnetic Shield
  • Current Rating
    12mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm Max
  • Current
    6mA
  • Max DC Current
    12mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Current
    12mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 200 MHZ
  • Height
    2.1844mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Series
    SA
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%