  • ELL-6PG150M
ELL-6PG150M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6PG150M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ELL-6PG150M
Package:
2424
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6PG150M
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1A
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    500mA
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    500mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    15 μH
  • DC Current
    1.1A
  • Height
    2mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2424
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Number of Pins
    2
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    150mOhm