  • ELL-6UH470M
ELL-6UH470M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6UH470M
HK JDW NO:
590-ELL-6UH470M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-6UH470M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6UH470M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    160mOhm
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    6.5mm
  • Current Rating
    900mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm
  • Current
    1.3A
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    900mA
  • RMS Current (Irms)
    900mA
  • Series Resistance
    160mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    5.9944mm