  • ELL-8UV2R0N
ELL-8UV2R0N
advertisement
Manufacturer No:
ELL-8UV2R0N
HK JDW NO:
590-ELL-8UV2R0N
Datasheet:
ELL-8UV2R0N
Description:
Quantity:
In Stock : 7422
Step5Bar-code shipping tag
ELL-8UV2R0N
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ELL-8UV
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    5.1mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2μH
  • DC Resistance (DCR)
    8.7Ohm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm