  • ELL-8UV470M
ELL-8UV470M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-8UV470M
HK JDW NO:
590-ELL-8UV470M
Datasheet:
ELL-8UV470M
Step5Bar-code shipping tag
ELL-8UV470M
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ELL-8UV
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.25mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.25mA
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    0Ohm
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100Ohm
  • Max DC Current
    1.25A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.9756mm
  • Width
    8mm