  • ELL-VEG6R8N
ELL-VEG6R8N
advertisement
Manufacturer No:
ELL-VEG6R8N
HK JDW NO:
590-ELL-VEG6R8N
Datasheet:
ELL-VEG6R8N
Description:
Quantity:
In Stock : 5441
Step5Bar-code shipping tag
ELL-VEG6R8N
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    G
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
    Wirewound
  • Resistance
    350mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    650mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm
  • Max DC Current
    580mA
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    30%
  • DC Current
    650mA
  • Series Resistance
    350mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm