  • ELL-VFG150MC
ELL-VFG150MC
advertisement
Manufacturer No:
ELL-VFG150MC
HK JDW NO:
590-ELL-VFG150MC
Datasheet:
ELL-VFG150MC
Description:
Quantity:
In Stock : 3457
Step5Bar-code shipping tag
ELL-VFG150MC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Series
    G
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    480mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    540mOhm
  • Max DC Current
    480mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    500mA
  • Case/Size Code
    1212
  • DC Current
    480mA
  • Series Resistance
    540mOhm
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm