  • EMH2409-TL-H
EMH2409-TL-H
advertisement
Manufacturer No:
EMH2409-TL-H
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-EMH2409-TL-H
Package:
8-SMD, Flat Lead
Datasheet:
EMH2409-TL-H
Description:
SMALL SIGNAL FET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMH2409-TL-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Flat Lead
  • Supplier Device Package
    8-EMH
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power - Max
    1.2W
  • FET Type
    2 N-Channel (Dual)
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    59mOhm @ 2A, 10V
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    240pF @ 10V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    4A
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    4.4nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V