  • EMHSR-0001C5-005R0
EMHSR-0001C5-005R0
advertisement
Manufacturer No:
EMHSR-0001C5-005R0
HK JDW NO:
508-EMHSR-0001C5-005R0
Package:
Radial, Can
Description:
CAP 1.5F -10% +20% 5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
EMHSR-0001C5-005R0
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EMHSR
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.374W 17.50mmx9.50mm
  • Tolerance
    -10% +20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5V
  • Capacitance
    1.5F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    143mOhm
  • Lead Spacing
    0.347 8.80mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm