  • EMI0603R-750
EMI0603R-750
advertisement
Manufacturer No:
EMI0603R-750
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-EMI0603R-750
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads EMI/RFI Suppressor Chip Bead SMT
Step5Bar-code shipping tag
EMI0603R-750
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    EMI0603R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    750Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Impedance @ Frequency
    750Ohm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm