  • EMI1206R-120
EMI1206R-120
advertisement
Manufacturer No:
EMI1206R-120
HK JDW NO:
79-EMI1206R-120
Step5Bar-code shipping tag
EMI1206R-120
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.8mm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Rated Current
    0.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm