  • EML30US15-T
EML30US15-T
advertisement
Manufacturer No:
EML30US15-T
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-EML30US15-T
Package:
Datasheet:
EML30US15-T
Description:
Quantity:
In Stock : 4728
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EML30US15-T
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    EML30 (30W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    3.46Lx1.36W x 1.00 H 87.9mmx34.6mmx25.4mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    30W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    2A
  • Max Output Power
    30W
  • Minimum Load Required
    No
  • Nominal Output Voltage
    15V
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    25.4mm