  • EMSA180100-P5P-SZ
EMSA180100-P5P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
EMSA180100-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-EMSA180100-P5P-SZ
Package:
Datasheet:
EMSA180100-P5P-SZ
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W
Step5Bar-code shipping tag
EMSA180100-P5P-SZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.525lb 238.14g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2013
  • Series
    EMSA (18W)
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.71W x 1.39 H 74.0mmx43.5mmx35.3mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    1A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    18V
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    35.306mm