  • EMT150200-P5P-KH
EMT150200-P5P-KH
advertisement
Manufacturer No:
EMT150200-P5P-KH
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-EMT150200-P5P-KH
Package:
Datasheet:
EMT150200-P5P-KH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMT150200-P5P-KH
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    EMT
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.20W x 1.61 H 89.0mmx56.0mmx41.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Approval Agency
    CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    Level IV
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop, Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max