  • EMVE101ADA330MJA0S
EMVE101ADA330MJA0S
advertisement
Manufacturer No:
EMVE101ADA330MJA0S
HK JDW NO:
856-EMVE101ADA330MJA0S
Description:
Alchip™- MVE 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 150mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVE101ADA330MJA0S
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MVE
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    33μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    150mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    150mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm