  • EMVL350ADA220MF60G
EMVL350ADA220MF60G
advertisement
Manufacturer No:
EMVL350ADA220MF60G
HK JDW NO:
856-EMVL350ADA220MF60G
Description:
Alchip™- MVL 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 42mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVL350ADA220MF60G
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MVL
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    42mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    42mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    45.36mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm