  • EMVY350ADA221MHA0G
EMVY350ADA221MHA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMVY350ADA221MHA0G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMVY350ADA221MHA0G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MVY 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 450mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 21672
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMVY350ADA221MHA0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MVY
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    450mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    300mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    225mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    450mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm