  • EMZE100ADA151MF73G
EMZE100ADA151MF73G
advertisement
Manufacturer No:
EMZE100ADA151MF73G
HK JDW NO:
856-EMZE100ADA151MF73G
Description:
Alchip™- MZE 150μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 140mA 0.248Dia 6.30mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 821
Step5Bar-code shipping tag
EMZE100ADA151MF73G
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MZE
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    140mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    1.1Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    56mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    140mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.28 %
  • Height
    6.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.287 7.30mm