  • EP3SE80F1152I3N
EP3SE80F1152I3N
advertisement
Manufacturer No:
EP3SE80F1152I3N
HK JDW NO:
386-EP3SE80F1152I3N
Datasheet:
EP3SE80F1152I3N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® III E Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 1395
Step5Bar-code shipping tag
EP3SE80F1152I3N
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Additional Feature
    IT CAN ALSO OPERATE FROM 1.05 TO 1.15V SUPPLY
  • Voltage - Supply
    0.86V~1.15V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    EP3SE80
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
  • Clock Frequency
    717MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    80000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    3200
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Width
    35mm