  • EP4CE55U19I7N
EP4CE55U19I7N
advertisement
Manufacturer No:
EP4CE55U19I7N
HK JDW NO:
386-EP4CE55U19I7N
Package:
484-FBGA
Datasheet:
EP4CE55U19I7N
Description:
2.05mm mm FPGAs Cyclone® IV E Series 484-FBGA 0.8mm mm 484
Quantity:
In Stock : 252
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EP4CE55U19I7N
  • Package / Case
    484-FBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Number of Terminations
    484
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Voltage - Supply
    1.15V~1.25V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    324
  • Power Supplies
    1.21.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    324
  • Height Seated (Max)
    2.05mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm