  • EP4S100G4F45I3N
EP4S100G4F45I3N
advertisement
Manufacturer No:
EP4S100G4F45I3N
HK JDW NO:
386-EP4S100G4F45I3N
Datasheet:
EP4S100G4F45I3N
Description:
3.6mm mm FPGAs STRATIX® IV GT Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 3886
Step5Bar-code shipping tag
EP4S100G4F45I3N
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    0.92V~0.98V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    0.95V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    EP4S100G4
  • Clock Frequency
    717MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    353600
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    14144
  • Height Seated (Max)
    3.6mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm