  • EP4SGX110FF35I3
EP4SGX110FF35I3
advertisement
Manufacturer No:
EP4SGX110FF35I3
HK JDW NO:
386-EP4SGX110FF35I3
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
EP4SGX110FF35I3
Description:
3.4mm mm FPGAs Stratix® IV GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 2394
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EP4SGX110FF35I3
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    EP4SGX110
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    372
  • Number of I/O
    372
  • Clock Frequency
    717MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    105600
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    4224
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    3.4mm
  • Width
    35mm