  • EP4SGX530NF45C3N
EP4SGX530NF45C3N
advertisement
Manufacturer No:
EP4SGX530NF45C3N
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-EP4SGX530NF45C3N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
EP4SGX530NF45C3N
Description:
3.8mm mm FPGAs Stratix® IV GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 16378
Step5Bar-code shipping tag
EP4SGX530NF45C3N
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Stratix® IV GX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    EP4SGX530
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    920
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.91.2/31.52.5V
  • Number of I/O
    920
  • Number of Inputs
  • Number of Logic Elements/Cells
    531200
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    21248
  • Height Seated (Max)
    3.8mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm