  • EPA160025-P5-SZ
EPA160025-P5-SZ
advertisement
Manufacturer No:
EPA160025-P5-SZ
HK JDW NO:
193-EPA160025-P5-SZ
Package:
Datasheet:
EPA160025-P5-SZ
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 4W
Step5Bar-code shipping tag
EPA160025-P5-SZ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.65Lx2.01W x 2.47 H 42.0mmx51.0mmx62.7mm
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    4W
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Max Output Current
    250mA
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Voltage - Output
    16VAC
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Height
    62.738mm