  • ER1025-20KP
ER1025-20KP
advertisement
Manufacturer No:
ER1025-20KP
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-ER1025-20KP
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ER1025-20KP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Phenolic
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    ER1025
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    385mA
  • Lead Length
    36.53mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    385mA
  • Frequency - Self Resonant
    230MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    25 @ 25MHz