  • ERA-3AHD24R9V
ERA-3AHD24R9V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AHD24R9V
HK JDW NO:
590-ERA-3AHD24R9V
Package:
Datasheet:
ERA-3AHD24R9V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 24.9Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AHD24R9V
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    24.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    85°C