  • ERA-6AEB910V
ERA-6AEB910V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6AEB910V
HK JDW NO:
590-ERA-6AEB910V
Datasheet:
ERA-6AEB910V
Description:
Quantity:
In Stock : 2930
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6AEB910V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm