  • ERA-S15J122V
ERA-S15J122V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-S15J122V
HK JDW NO:
590-ERA-S15J122V
Package:
Datasheet:
ERA-S15J122V
Description:
Res Metal Film 0805 1.2K Ohm 5% 1/10W 1500ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
ERA-S15J122V
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Surface Mount
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    ERAS
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    1500ppm/°C
  • Type
    Temperature Sensitive
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Applications
    Temperature Correction Circuits
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm