  • ERA3AED6492V
ERA3AED6492V
advertisement
Manufacturer No:
ERA3AED6492V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA3AED6492V
Package:
Datasheet:
ERA3AED6492V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 64.9kOhm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERA3AED6492V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    64.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm