  • ERB21B5C2D120JDX3L
ERB21B5C2D120JDX3L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2D120JDX3L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2D120JDX3L
Package:
Datasheet:
Description:
12pF 200V Ceramic Capacitor 5%
Quantity:
In Stock : 13195
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2D120JDX3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    12pF
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm