  • ERB21B5C2E6R8DDX1K
ERB21B5C2E6R8DDX1K
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2E6R8DDX1K
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2E6R8DDX1K
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
ERB 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 6655
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2E6R8DDX1K
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm