  • ERC551K9800BHEK600
ERC551K9800BHEK600
advertisement
Manufacturer No:
ERC551K9800BHEK600
HK JDW NO:
873-ERC551K9800BHEK600
Description:
1.98kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC551K9800BHEK600
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.98kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W