  • ERC5542K700DHEB600
ERC5542K700DHEB600
advertisement
Manufacturer No:
ERC5542K700DHEB600
HK JDW NO:
873-ERC5542K700DHEB600
Description:
42.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC5542K700DHEB600
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    42.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W