  • ERD-S2TJ751V
ERD-S2TJ751V
advertisement
Manufacturer No:
ERD-S2TJ751V
HK JDW NO:
590-ERD-S2TJ751V
Datasheet:
ERD-S2TJ751V
Step5Bar-code shipping tag
ERD-S2TJ751V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -150/ -350ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
    unknown
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Diameter
    1.7mm