  • ERG-3FJS272E
ERG-3FJS272E
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3FJS272E
HK JDW NO:
590-ERG-3FJS272E
Datasheet:
ERG-3FJS272E
Description:
Through Hole 2.7kOhm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3FJS272E
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm